پیاده سازی ترفندهای روی ذهن

در وبلاگ روشن ژانویه 30, 2020بوسیله fenzo.ir
ترفندهای ذهن

6 ترفند افزایش بازده هرچه بیشتر ذهن

برای هر فرد و مخصوصا طراح گرافیک ، هیچ چیز بدتر از زمان تلف شده نیست .

چن روزه که احساس میکنید هیچ طرحی رو به آرشیو خود اضافه نکرده اید ، حتی اگر تمام روز در مقابل رایانه خود کار کرده اید .

چند باز با خود گفته اید ” من به خودم یقین دارم که اگر واقعا روی کاری تمرکز کنم اون رو توی 2 ساعت با کیفیت عالی تمومش میکنم ” اگر این جمله برای شما آشنا هست پس مطمئنا این پست برای شما مفید خواهد بود .

تحقیقات اخیر نشان میدهد که کارآمدترین کارگران کسانی نیستند که ساعات طولانی کار میکنند ، بلکه کسانی هستند که  بین کارهای ساعات کاری خود به طور منظم استراحت میکنند وقفه های 17 دقیقه ای در هر 52 دقیقه کار موجب افزایش قابل توجه بهره وری ذهن شما میشود . پس کلید کردن مصورت مدام در طول شبانه روز باعث بهبود عملکرد شما نخواهد شد .

مغز انسان به گونه ای ساخته نشده است که روی یک کار بصورت پیوسته پیش از یک ساعت کار کند چه برسد به چهار یا پنج ساعت کار مدام ، نه تنها باعث پیشرفت شما نخواهد شد بلکه باعث میشود خلاقیت شما و عملکردتون کم شود و در طول کار هیچ دستاورد خاصی نداشته باشید .

افزایش خلاقیت طراح گرافیک

کاری که باید انجام دهیم چیست؟

کاری که باید انجام دهید این است که بصورت هوشمندانه کار کنید . مطمئن شوید که کاملا بصورت منظم استراحت میکنید و از پیشت میز خود برای چند دقیقه ای عقب بروید و کاری دیگر را مثل نوشیدن یک فنجان قهوه انجام دهید .

با این حال بسیاری از ما این احساس را داریم که سخت کار میکنیم ولی نتیجه ی قابل قبولی برای تلاشمان بدست نمی آوریم .

باید طبق روانشناسی قرن 22 رفتار کنیم و نه قرن 19

1-از چرخه ایده آل کاری خود مطمئن شوید

طبق تحقیقات انجام شده که در بالا نیز اشاره کردیم چرخه استراحت ایده آل برای اکثر افراد در هر 52 دقیقه کار ، 17 دقیقه استراحت هست .

این مورد را امتحان کنید و ببینید که با شغل ، سبک زندگی و عادات شما سازگاری دارد یا خیر ، از تغییر آن نیز نترسید .

چرخه ایده آل کاری

2-چرخه های بدن خود را درک کنید

این فقط مربوط به ذهن شما نیست . بدن نیز چرخه های را دارد که میتواند در طول روز حواس شما را پرت کند . آیا در طول روز همیشه احساس گرسنگی میکنید؟ باید برنامه منظمی در ساعات منظمی برای مصرف غذا داشته باشید .

طراحان گرافیک محترم نیز باید یاد بگیرید که چگونه از انرژی خود در جای مناسب استفاده میکنید . با توجه به شناختی که از خود دارید میدانید که در چه ساعاتی انرژی بیشتری دارید و همان ساعات کارهای مهم را انجام دهید تا بازده بالاتری داشته باشید .

باعث میشود یک روال ایده آلی برای خود بسازید و به آن در طول مدت زمان عادت کنید و بهترین خودتان باشید .

3-خودکار سازی پروسه ها

باید یاد بگیرید که که برای انجام کاری که بصورت مستمر هر روز آن را انجام میدهید خدکار سازی روی آن انجام دهید .

مثلا فعالیت شما بیشتر روی کارت ویزیت هست ، پس بهتره که از کارهای قبلی خود بصورت طرح لایه بازای از اجزاهای که در طراحی تک تک کارت ویزیت ها استفاده کردید آرشیوی برای خود درست کنید و برای دفعات دیگر از آن استفاده کنید و آن را بهبود ببخشید نه اینکه هر بار و هروز بیایید و از اول آن را بسیازید .

4-چندکاری را کنار بگذارید

اگر شما فردی هستید که چنیدین طرح را همزمان طراحی میکنید . بنظر خود خیلی حرفه ای عمل میکنید ولی در عمل بهتره که قبل از شروع کار جدید اول پروژه قبلی خود را کاملا اتمام کنید و از چند وظیفه ای دوری کنید .

طراحی گرافیک یعنی تمرکز و ایده ، اگر شما چند کار را همزمان انجام دهید مطمئنا تمام طرح های شما بهترین شما را نشان نخواهند داد و در هنگام انجام پروژه با کمبود ایده و یا ایده بد مواجه خواهید شد .

5-منطق پیکاسو خود را پیدا کنید

محیط میتواند عامل کاهش یا افزایش خلاقیت ، انگیزه و بهره وری کلی شما باشد .مکانی را که در آن بیشترین طرح و طراحی را انجام داده اید پیدا کنید و آن را تمیز و مطبوع و روشن نگه دارید .

ترفند افزایش بازده هرچه بیشتر ذهن
ترفندهای ذهن

6- کار کنید و سالم بمانید

چیزهای زیادی به غیر از ناهار سنگین برای یک روز پر از کار مفید است .

خون شما باید در مغز شما باشد و نه در معده . در صورت امکان از کربوهیدرات ها استفاده کنید و از وعده های غذایی که دارای چربی زیاد هستند خودداری کنید .

ممنون که با ما تا آخر همراه بودید آیا شما برای تمرکز در کار خود چه کاری انجام مدهید ؟ در پایین پست نظر خود را بنویسید .