بررسی انواع کارت ویزیت

در وبلاگ روشن مارس 21, 2020بوسیله fardin.fenzo.ir
بررسی انواع کارت ویزیت

بررسی انواع کارت ویزیت که مهمترین ابزار فیزیکی بازاریابی هست . آشنا میشویم و تفاوت آن ها در این را مقاله ذکر خواهد شد. با توجه به اهمیت آن در جذب مخاطبان و تبدیل به مشتری بالقوه ، در این زمینه انواع مختلفی از طرح وجود دارد که هر نوع برای یک کسب و کار و شخص خاصی مورد استفاده قرار می گیرد که می توانید با توجه به نیاز و هدف قرار داده شده با انواع مهمترین آنها آشنا شده و در صورت نیاز برای کسب و کار خود به استفاده بگیرید.

بررسی انواع کارت ویزیت
انواع کارت ویزیت

امروزه با پیشرفت تکنولوژی ارتباطی مختلفی که به وجود آمده است کارت ویزیت جایگاه خود را در توسعه کسب و کار و برندینگ از دست نداده و از دست هم نخواهد داد.

این شیء فیزیکی بازاریابی توانایی‌هایی دارد که  می تواند با یک نگاه مخاطب در ذهن آن ماندگار باشید.این ابزار فیزیکی بازاریابی را می‌توان بر اساس جنس کاغذ ، اندازه نوع برش خواص آن و… بررسی کرد. که هر فرد و کسب و کاری می تواند با توجه به نیاز خود آنها را مورد استفاده قرار دهد.

 جنس کاغذ

 

 شما در فرایند چاپ و سفارشی سازی خود باید جنس کارت را از میان جنس های مختلف موجود که در اختیار شما قرار داده می شود انتخاب کنید. در ادامه ما چندین جنس کاغذ برای چاپ کارت را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

 انواع کارت لمینت:

 کارت ویزیت استخوانی موضعی:

 نام دیگر این نوع کارت لمینت برجسته می باشد.

 این نوع کارت علت ضخامت بسیار بالا نسبت به کارت های معمولی دیگر، امروز بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

 ابعاد و سایز این نوع کارت ویزیت ۸۹ در ۵۸ میلیمتر بوده و کاملاً بر اساس استانداردهای مشخص شده ابعاد کارت می باشد.

 در این نوع جنس کارت موضعی استخوانی امکان قراردادن uv در جلو و پشت کارت وجود دارد. قابلیت uv یعنی برجستگی هایی که در جلو و پشت کارت ویزیت به صورت براق وجود دارند را uv می گویند.

این نوع کارت لمینت برجسته استخوانی ضخامت بیشتری نسبت به لمینت مات و براق دارند.

دلیل استحکام بیشتر این نوع کارت لمینت برجسته استخوانی قرار گرفتن یک لایه روکش لمینت از جنس سلفون مات است مقوای ایندربرد قرار داده می شود.

ویژگی های کارت لمینت استخوانی برجسته:

استحکام و مقاومت بالا

ضد خش بودن

امکان نوشتن با خودکار روی این نوع کارت وجود ندارد

مقاومت در برابر آب و رطوبت بالا

نکاتی که باید در طراحی کارت استخوانی برجسته uv رعایت کرد:

باید دقت شود که برای چاپ این نوع کارت ویزیت باید ۴ فایل به چاپخانه ارائه شود. اگر کارت پشت و رو است دو فایل مربوط به پشت و رو بودن کارت و اگر هم در جلوی کار کند و هم در پشت یووی موضعی اعمال شده است، ست دو فایل جداگانه برای uv های موضعی نیز باید در اختیار چاپخانه قرار داده شود.

در کارت های دور گرد و تمام کارت های ویزیت باید حاشیه ان که تقریباً ۵ میلی متر می باشد باید رعایت شود.

باید دقت شود که یووی موزه قرار داده شده در جلو و پشت کارت ویزیت در حاشیه امن قرار داشته و خارج از حاشیه مشخص شده نباشد که امکان اشکال و خراب شدن کارت ویزیت بعد از چاپ خواهد شد.

باید دقت شود اشکالی که برای uv مشخص شده‌اند قطر آنها بیشتر از 2 پیکسل باشد در غیر اینصورت uv ها چاپ نخواهد شد.

کارت ویزیت لمینت استخوانی برجسته طلاکوب

 این نوع کارت استخوانی برجسته طلاکوب و جنس گلاسه ۶۰۰ گرم بوده و با روکش ۲۵ میکرون حرارتی مادر توسط دستگاه لمینت سرد چسب می شود علاوه بر مقاومت لمینت کارت و بقای طلا نیز جذابیت بیشتری به طرح می دهند.

همچنین می‌توان علاوه بر ورقه طلا از یووی برجسته نیز استفاده کرد این نوع کارت ویزیت ها بسیار رسمی و شیک می باشند.

 کارت ویزیت لمینت مات و براق:

 

این جنس کارت را در دو ابعاد مختلف ۸۵ در ۴۸ میلیمتر و همچنین ۸۹ در ۵۸ میلی متر میتوان چاپ کرد.

 بین لمینت مات و براق کاملاً از اسم آن مشخص است که در لمینت مات جنسه لمینت یا روکشی که روی کاغذ کارت قرار می‌گیرد مات است و در حالت براق روکشی که روی کارت قرار خواهد گرفت براق میباشد.

در رابطه با جنس های لمینت کاملاً توضیح داده ایم و به طور خلاصه می توان گفت که در جنس هایی که از لمینت استفاده میشود باعث استحکام بیشتر و مقاومت بیشتر در برابر خط ، خش ، خم شدن ، رطوبت و غیره می شود.

 کارت گلاسه روکش uv:

 در این نوع کارت ویزیت ابعاد مورد نظر ۸۵ در ۴۸ میلیمتر می باشد و کاغذ گلاسه آن ۳۰۰ گرم بود و یک لایه uv به صورت روکش روی طرح قرار می گیرد.

 کارت ویزیت سوسماری:

 سایز و ابعاد این نوع کارت ۸۵ در ۴۸ میلیمتر بوده و در روکش استفاده شده در آن به صورت بافت هایی می باشد. در این نوع کارت یک روکش روی آن قرار داده شده است که باعث استحکام بیشتر کارت مورد نظر می‌شود.

 و اسم آن نیز از نوع روکش سلفونی که روی کاغذ کشیده می شود گرفته شده است.

 کارت ویزیت کتان:

 ابعاد این نوع کارت ۸۵ در ۴۸ میلیمتر بوده و بسیاری نیز مورد استفاده قرار می گیرد دلیل مورد استفاده بودن بسیار آن مقرون به صرفه بودن و نوع بافت جالب آن می باشد. در نهایت این نوع کارت هم برای شما مقرون به صرفه است ست و هم لوکس بودن کارت را نشان می دهد.

 نکته‌ای که باید در انتخاب این نوع جنس کارت کتان در نظر بگیرید این است که در این نوع جنس باید زمینه کارت سفید باشد و اگر زمینه کارت طراحی شده شما رنگ دیگر یا مشکی باشد به خوبی خود را در این کار نشان می دهد و بهتر است که از جنسهای دیگر کارت ویزیت برای چاپ استفاده کنید.

 کارت ویزیت سلفون مات و براق:

 ابعاد این نوع کارت ۸۵ در ۴۸ میلیمتر بوده و بر روی کاغذ گلاسه ۳۰۰ گرم چاپ می شود و سپس بر روی آن یک روکشی از سلفون مات یا براق قرار داده می شود که باعث استحکام و مقاومت بیشتر کارت در برابر حرارت ، رطوبت ، خم شدن و غیره می شود.

 کارت ویزیت موضعی سلفون:

   در این نوع کارت نیز مانند نمونه قبلی ابعاد کارت ۸۵ در ۴۸ میلیمتر می باشد و بر روی کاغذ گلاسه ۳۰۰ گرم چاپ می شود و سپس روی آن یک روکش سلفون قرار داده می‌شود و تفاوت آن با چاپ قبلی قرار دادن روکش uv موضعی می باشد کارت شما را چندین برابر زیباتر می کند.

کارت ویزیت بر اساس نوع قالب:

کارت ویزیت برگترین ابزار فیزیکی بازاریابی است که می‌تواند برای شما مخاطبان بالقوه جذب کرده و اطلاعات و هدف تان را به مخاطبان انتقال دهد. ولی در بازار امروزه با توجه به رقابت بالای بین کسب و کارهای مختلف راه های مختلفی وجود دارد که خود را از از رقبایتان متمایز سازید و یکی از راه‌های آن انتخاب نوع قالب متفاوت برای کارت ویزیت است.

نمونه کارت ویزیت لترپرس برجسته

این نوع کارت نیز یکی از انواع مختلفی از کارتهای برجسته می باشد که هم حس برجستگی و لوکس بودن را با خود به همراه دارد. این نوع جنس کارت باعث ارتباط بیشتر مخاطب با نوع کسب و کار و هدف شما می شود.

کارت ویزیت بر اساس قالب برش

نام دیگر این نوع کارت ، کارت ویزیت فانتزی نیز می باشد. و برش دادن اطراف آن با دیگر کارتهای ویزیت دیگر متفاوت است و از قانون خاصی پیروی می کند.

این نوع کار بیشتر مناسب افرادی است که به دنبال متفاوت و متمایز بودن از دیگر رقبای خود هستند.

درست است که این نوع قالب های کارت هزینه و زمان بیشتری را می گیرند ولی در نهایت شما با ارائه این نوع کارت ویزیت در ذهن مخاطبان تان همیشه ماندگار خواهد بود.

کارت ویزیت با قالب ساده

می‌توان گفت که همیشه برای تاثیر گذاری روی مخاطبان باید از یک قالب خاص خواص و طرحی خارق العاده و متفاوت استفاده کرد. از گذشت تا به امروز طرح های ساده با قالب ساده کارت مورد استفاده قرار گرفتند و بسیار هم به توسعه کسب و کار کمک کرده. پس همیشه نیاز نیست که از یک قالب متفاوت استفاده کرد.

به صورت کلی انواع کارت ویزیت بر اساس ویژگی مختلف را با هم بررسی کردیم و تمام جزئیات آن را خدمت شما ذکر کردیم و الان می توانید با توجه به نیاز خود تصمیم بگیرید که برای مخاطبان تان جذاب بوده و آن ها را به مشتری بالقوه تبدیل کنید و همچنین برای شما مقرون به صرفه باشد.